Náš tým

Tým klubu Klíček

Rodinný klub Klíček je zapsaný spolek, který vznikl v roce 2012 založili manželé Zunovi za účelem rozvoje aktivit občanů města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, a to především ve staroboleslavské části města. Zaměstnanci a členové spolku mají celou řadu zkušeností jak v oblasti vzdělávání, výchovy, ekovýchovy, vedení zájmových kroužků a také řízení projektů či psychologie, a hlavně jim nechybí nadšení pro práci s dětmi. Klub by se rád profiloval pozitivním vztahem dětí k přírodě a svému okolí, především formou aktivních prožitků a vlastními zkušenostmi.Rodinný klub Klíček je certifikovaný lesní klub a je členem Asociace lesních mateřských škol.

 

Bc. Petra Zunová – předsedkyně Klíčku, koordinace spolku a DS

Po gymnáziu vystudovala obor ergoterapie na 1. Lékařské fakultě UK. 5 let má praxi na rehabilitačním oddělení na Psychiatrické klinice VFN, (součástí je i dětský stacionář). Součástí profese je vedení skupinových i individuálních terapií využívající krom jiné i výtvarné, kreativní tvorby a práce s hlínou. Má několikaleté zkušenosti s vedením letních táborů nejen pro zdravé, ale i pro děti s kombinovaným postižením. Absolvovala různé kurzy výtvarných technik. Kurz Respektovat, být respektován a kurz pro lesní mateřské školy a kurz MAMA od ZDRSemu. Klíček založila se svým manželem a od začátku je aktivní členka rady spolku. Koordinátorka je od začátku vzniku DS. V roce 2018,2019 absolvovala Letní školu pro pedagogy LMŠ od ALMŠ, byla na několikakadenní exkurzi po LMŠ v Německu. Od září 2013 vedla lesní klub pro maminky s dětmi, dopolední klub Poupata a tábory pro dívky v Klíčku. Zajímá se o alternativní vzdělávání a výchovu dětí. Ráda obdivuje a zkoumá lokální přírodu, hlavně v oboru entomologie, mykologie. Kromě hub, které sbírá celoročně, sbírá i bylinky. Ráda oživuje naše tradice a zvyky a vymýšlí akce. Starší Vojta navštěvoval komunitní školu Mandala a ZŠ Otevřeno z.ú., jeho mladší brácha František je ve škola Záškola. 

 

Edita Burianová DiS. - hlavní lektorka v DS Lístky

Už při studiu SZeŠ oboru Ochrana přírody a krajiny jsem se dostala při praxi k environmentální výchově dětí a to utvářelo celé mé další vzdělávání. Mé kroky po maturitě vedly na VOŠ a úspěšně jsem absolvovala sociální pedagogiku a sociální práci. Při studiu jsem vystřídala několik zařízení pro děti i dospělé a našla se v práci s dětmi. Odjela jsem do Berlína, abych vyzkoušela arteterapii ve školce a poté jsem jela na měsíc do Regensburgu, kde jsem dělala muzikoterapii se seniory s Alzheimerovou nemocí.  Pracovala jsem v Ymce i v Toulcově dvoře a nakonec jsem zakotvila na dva roky v Montessori pohybové školičce v Praze. Po dvou letech jsem odešla na rodičovskou dovolenou a vychovávala si své dvě dcerky. Abych vyplnila dlouhé chvíle na rodičovské dovolené, založila jsem si živnost s rukodělnými výrobky a otevřela rukodělný kroužek pro děti ve věku 3-6let. Vedla jsem několik letních táborů pro děti. Jsem místopředseda v útulku pro kočky z.s. Tlapky Mochov. Ve kterém se staráme o bezmála stovku kočičích svěřenců, za pomoci obcí a měst děláme kastrační program, účastníme se umisťovacích výstav s charitativním stánkem a hledáme nechtěným kočkám nové domovy.

Zabývám se různorodými tvořivými technikami, pohanstvím a táhne mě to víc ke kořenům našich předků. 

Absolvovala jsem kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou za pomoci Montessori a také kurz MAMA od ZDRSem. Nyní jsem započala studium Předškolní pedagogiky na VOŠ. V Klíčku jsem již druhým rokem.

 

Jana Lindenthalová – lektorka DS Lístky

Po maturitě a osmileté praxi v SPT Telecom jsem odjela poznávat svět, jiné lidi a rozdílné kultury a strávila jsem 8let ve Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a Španělsku a to byla ta nejúžasnější škola života.

V zahraničí jsem pracovala převážně jako sociální pracovnice v domově seniorů, pečovatelka a nějakou dobu i jako manažerka v kavárně.

S dětmi jsem si začala u mé sestry a následně jsem si pak užívala se svými dvěmi kůzlátky. Po mateřské dovolené jsem začala novou éru svého života v Klíčku jehož filozofie se mnou velmi rezonuje. Pobývání v  přírodě je myslím důležité pro zdravý vývoj a vybudovaní vztahu dětí k ní. Děti jsou studnice nápadů a fantazii a zrcadlem pro nás dospělé.

 Absolvovala jsem kurz MAMA od ZDRSem a kurz chůvy od Asociace lesních MŠ, v posledním roce jsem absolvovala kurz jógy pro děti a celý cyklus přednášek s jednou ze zakladatelek lesních školek a pro mě velmi inspirativní osůbkou Johanou Passerin - Písně ,říkadla a pohádky v přírodě. Baví mě hudba-učím se na klavír, zpěv- nejen v koupelně, knížky- i pro dospělé, výlety do přírody, zahrádka, tvoření a umění. Nyní studuji druhým rokem vyšší odbornou školu pedagogickou Svatojánskou kolej.

 

Bc. Svatava Pokorná - lektorka DS Lístky

Vystudovala jsem střední odbornou školu oděvní a poté studovala Anglický jazyka a pracovala jako

aupair ve Velké Británii. Vyzkoušela jsem si krásnou práci v zoocentru s různými druhy domácích

mazlíčků. Zlákala mě  také práce v obchodním odvětví, kde bylo možné cestovat, zlepšovat anglický

a německý jazyk a při práci studovat na VŠO v Praze. Trávení času v přírodě jsem věnovala většinu

volného času, zejména turistikou po horách. Postupně mě stále více lákalo trávit čas s malými dětmi

mých kamarádů a bratra a následně s mými dvěma syny. S narozením synů se prohloubil zájem trávit

s nimi čas v přírodě nebo kreslením a tvořením a zájem o respektující výchovu, psychologii, oblast

práce s emocemi a jak s dětmi spoluvytvářet prostředí a vztah, ve kterém je nám všem příjemně.

Vzdělání jsem si dále doplnila kurzem chůvy pro dětské skupiny a ráda bych věnovala svou energii

smysluplné činnosti provázení dětí a spoluvytváření bezpečného prostředí pro ně.

 

Bc. Eva Komárková Tomaštíková - hlavní lektorka DS Kvítka, lektorka EVVO programů  

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu JČU obor: „Tělesná výchova a sport“. Praxe mě zavedla do prostředí postižených lidí, se kterými jsem po ukončení školy několik let pracovala. Časem jsem si doplnila vzdělání na FTVS UK, obor „Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených“.  Postupně jsem se začala věnovat více práci s dětmi. V rámci dobrovolných aktivit vedu třetím rokem “Cvičení rodičů s dětmi” v rámci oddílu TJ Sokol Brandýs. Pomocí kurzů si doplňuji vzdělání pro práci s dětmi, nejvíce v oborech – pedagogika, sport, EVVO. Pro práci v dětské skupině jsem absolvovala kurz „Chůvy“ od Asociace lesních MŠ. Poslední rok jsem se stala lektorkou environmentálních programů, což je pro mne velmi inspirativní a poučné. Ovšem největšími učiteli se mi časem staly moje dvě děti. Dětský svět mi připadá barevný, spontánní a ve své podstatě dokonalý. Děti považuji za originální bytosti, které můžeme my dospělí vědomě doprovázet, navigovat je v nelehké cestě objevování a učit se od nich. Proto myslím, že je důležité získávání vědomostí, dovedností pomocí zážitků, prožitků, v přírodě, s lidmi, kteří mají podobné smýšlení.  Věřím, že to se Rodinný klub Klíček snaží zprostředkovávat.

Mám ráda skutečnou přírodu, zvířata. Pocházím z hor a hory vyhledávám. V přírodě se snažím trávit spoustu času, vstřebávat nové zážitky a učit se. Neustále mně udivuje její dokonalost, čistota a síla. Snažím se studovat věci s tím spojené – poznávání světa zvířat, pěstování, zpracování a užití bylin a plodů přírody včetně těch pěstěných.  Miluji cestování, jsem vyznavačkou sportu a pohybu, ctím tradice a dějiny naší kultury, ráda čtu, zpívám. Považuji se za tvořivého člověka. Myslím, že naším úkolem je se navzájem od sebe učit, pomáhat si a stát se lepšími bytostmi.

 

Marta Tůmová - lektorka DS Kvítka 

Po maturitě na střední oděvní škole jsem odešla pracovat do zahraničí. Zkusila jsem si různé profese. Než jsem po mateřské dovolené přišla na na to, kam se budou dál ubírat moje kroky. Zkušenosti s dětmi jsem nabrala u sestry, a její třech synech. V Rakousku jsem pracovala jako aupair u školkových dětí. A jako asistent pedagoga v nedalekých Neratovicích. Děti mám ráda, baví mě s nimi trávit čas a učit je novým věcem. Mám kurz asistenta pedagoga, a kurz Mama od Zdrsemu. V Kvítkách již budu druhým rokem. Prostředí Klíčku je mi moc blízké, protože miluji přírodu a cítím se tady dobře. Jsem tvořivý a kreativní člověk. Miluju přírodu, hory obzvlášť, fotografování a jakékoliv kreativní práce. Věřím že pro děti jsem a budu příjemným společníkem

 

Naďa Votrubová – lektor DS Kvítka, keramika

Vystudovala střední odbornou školu pedagogickou v oboru vychovatel se zaměřením na estetiku. Praxi získala jako vedoucí oddělení estetiky v domě dětí a mládeže v Čelákovicích, především při zajišťování výtvarných, divadelních, literárních, pěveckých a tanečních soutěží. Vztah ke knihám a umění získala jako knihovnice městské knihovny. Má celou řadu zkušeností při vedení a organizování dětských táborů. Získané zkušenosti uplatnuje při tanečních a pohybových hrách, zahrádkaření s dětmi, poznávání přírody, osvojování říkanek a rozvíjení vztahu ke knihám a umění, vede keramiku pro děti. Absolvovala kurz Tvoříme společně. Jako pedagog působí v Klíčku v Lístkách od roku 2013. Nyní na částečný úvazek tvoří s dětmi keramiku a různé výtvarné techniky. V tomto oboru se neustále vzdělává formou webinářů a kurzů. Podílí se na příměstských táborech a programech školek v přírodě.

 

Klára Ševčíková - lektorka DS Kvítka

Vystudovala jsem obchodní akademii v Lobkovicích a většinu pracovního života jsem pracovala v bankovním sektoru. Jsem maminka dvou skvělých dítek. Právě skutečnost, že jsem se stala maminkou mi poskytla nový vhled na životní priority a zatoužila jsem tvořit dál hodnoty jako pečující osoba nebo paní učitelka u těch nejmenších. Mým přáním je, aby moji svěřenci rostli ve šťastné a spokojené jedince v bezpečném a respektujícím prostředí. V rámci praxe při certifikaci na profesní chůvu jsem pracovala také s dětmi se speciálními potřebami. V současné době si doplňuji vzdělání v Pedagogické škole FUTURUM v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Ve volném čase nejraději s rodinou cestujeme a objevujeme krásy naší vlasti.

 

Julie Spieszová – lektorka lesního klubu – družiny Letokruhy

Dlouholetá praxe v Routa z.s. v projektu Plejs Brandejs. Již povede třetím rokem lesní družinu pro první stupeň.

----------------------------------------------------------------------------------

Bc. Kristýna Paříková - předseda spolku od r. 2018-2020

Vystudovala FFUK obor Andragogika a personální řízení. Tomuto oboru se profesně věnovala 6 let. Při své práci a svém rodinném životě se věnuje pořádáním různých akcí pro veřejnost (sportovních a kulturních akcí).  Je akreditovanou sportovní lektorkou. Od roku 2013 kdy se z Neratovic přestěhovala do Brandýsa, je aktivní členkou klubu Klíček díky svým dvěma synům. Oba synové již nyní navštěvují základní školu ZáŠkolu, která svým přístupem pokračuje ve šlépějích Klíčku. V rámci své činnosti v Klíčku si doplnila své vzdělání kurzem MAMA od ZDRSem a kurzem chůvy od Asociace lesních MŠ. Dále absolvovala týdenní vzdělávací programy od ALMŠ s název Letní škola. Má ráda cestování, přírodu a konání věci, které jsou smysluplné a mají pozitivní vliv na náš život a přírodu kolem nás.

 

Mgr. Milan Zuna Ph.D – zakladatel a předseda spolku 2012- 2018,  správa Polabské geostezky

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v oboru hospodaření s přírodními zdroji a Geochemie životního prostředí. Od roku 2006 se podílí na vytváření a auditování systémů environmentálního managementu českých škol. Zkušenosti z práce s dětmi: dětské tábory, tábory pro děti s kombinovaným postižením, lektor environmentálních programů, spolupráce s ekologickou organizací TEREZA na projektu Ekoškola, spolupráce na projektu Zelená univerzita, vedení dětských kroužků. Více jak 8 let pracoval se systémy environmentálního managementu. Absolvoval kurz pro lesní mateřské školy. Má zkušenosti s vedením neziskových organizaci – OS občanů BnL, fotoklubu BrandoBol. V současné době pracuje jako odborný vědecký pracovník v oblasti ochrany životního prostředí. Vedl kroužek Mladého vědce a tábory v Klíčku. 

 

RADA spolku od 6/2024

Bc. Petra Zunová - předsedkyně

Lucie Valentová - místopředsedkyně

Bc. Jiřina Jandourková

Ing. Barbora Navrátilová

Julie Spiezsová